Підгoтувaти укрaїнську eнeргoсистeму дo «eнeргeтичнoгo бeзвізу» з ЄС — сeрeд ключoвиx зaвдaнь, які зaрaз стoять пeрeд Урядoм. Прo це сказав прем’єр-міністр Деня Шмигаль під час «Години запитань по Уряду» у Верховній Раді 18 лютого, повідомляє група ІС з посиланням получи и распишись «Урядовий портал».

«Технічно ми готові майже получи 100%, щоб у 2023 році Україна приєдналася впредь до енергетичної системи Європи. Наші колеги зі Світового банку оцінили економічні переваги синхронізації з ENTSO-E в 1,5 млрд доларів щороку», — підкреслив Дениска Шмигаль.

За словами Прем’єр-міністра, наприкінці лютого заплановані системні випробування ізольованого режиму роботи енергосистеми України — вона працюватиме безо підключення до енергосистеми СНД.

«Крім того, ми отримаємо ще п’ять чітких переваг: енергетична незалежність та безпека, прозорість та демонополізація, експортні можливості, декарбонізація, оновлення застарілої інфраструктури та розвиток нових технологій, зокрема зберігання енергії», — відзначив Деша Шмигаль.

Прем’єр-міністр додав, що Уряд має ще сам-друг важливі пріоритети у сфері енергетики: власний видобуток газу та програма термомодернізації.

Комментарии запрещены.

Навигация по записям